FANDOM


Wonargowie

WyglądEdit

dla Signore

Usposobienie, nastawienie, cechy szczególneEdit

dla Signore

Sposoby walki, poruszania się etc.Edit

Wonargowie poruszają się wyprostowani. Ich sposób poruszania jest bardzo charakterystyczny dla ludzi - co może świadczyć, że mieli kiedyś z nimi kontakt.

Sposób i styl walki:

Wonargowie nie są mistrzam strategi dużych wojen, są jednak genialnymi taktykami - każdy w odziale wonargian stara się stoczyć honorową walkę jeden na jednego.

Gdy Wonargowie rozpoczynają walkę stają twarzą w twarz, po czym zaczynają krążyć nie spuszczając wzroku z przeciwnika. Podczas walki ich sposób poruszania się jest zupełnie inny niż u ludzi, bowiem Wonargowie walczą mocno zgarbieni z jedną reką blisko powierzchni "ziemi", w drugiej zaś trzymają broń. W czasie walki ogromną rolę odgrywa ogon, Wonargowie przy pierwszych atakach wykożystują go jako wskaźnik równowagi, natomiast gdy walka już się rozwinie służy on im do wykonywania podcieńć przeciwnika, oraz przełożenia broni z jednej ręki do drugiej. Elita wonariańskich wojowników opanowała także bardzo żadko spotykany styl walki bronią trzymaną przy pomocy ogona. Walka wonariańskich wojowników to głównie przemyślane podcięcia, uniki, salta i kopnięcia, broń służy im głównie do zadania ciosu ostatecznego, który w walkach przy dużej widowni zostaje wykonany bardzo widowiskowo. 

ReligiaEdit

KulturaEdit

..

MuzykaEdit

Muzyka w życiu Wonargów odgrywa znaczącą rolę. Jej początki i korzenie są nieznane, lecz prawdopodobnie pierwsze instrumenty zostały stworzone przez młodych pastuchów wypasających zwierzęta (jakieś odpowiedniki krów, owiec?) na pastwiskach. Żeby urozmaicić sobie nudną pracę, zaczęli drążyć proste instrumenty w patykach i konarach drzew, tworząc pierwsze piszczałki. Odkryto także, że odpowiednio stworzona piszczałka wydaje dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha, lecz słyszane przez niektóre zwierzęta (tresura, co tresowali - to się wymyśli). Z garbowanej skóry (krówek?) powstały bębny, pewien rodzaj tamburyn i ogrobne bębny, nazwane później wojennymi, które służyły do przesyłania sygnałów na dużą odległość.

Obecnie każda duża uroczystość, zabawa, wojna i każde większe zgromadzenie nie może obyć się od muzyki. Rasa Wonargów pełna jest wszelakich bardów, śpiewnych poetów, czy kapel. Karczmy są pełne ich miłego dla ucha grania.

Sztuka, pozostała kulturaEdit

Styl życia, rytm dniaEdit

dla mnie