FANDOM


Rośliny symbiotyczne to rośliny, które gracz może umieścić na swojej postaci. Współpracują one z ciałem posiadacza w różny sposób - pasywnie bądź aktywnie. (to wszystko do korekty póki co)


Rośliny defensywneEdit

Rdest
Edit

Wygląd/Umieszczenie:  umieszczany w okolicach szyi, małych rozmiarów, wąskie, lecz długie liście, po zakwitnięciu ma zbite w kłos jasnoróżowe płatki; rośnie na łakach i bagiennych terenach
Działanie: zwiększa krzepliwość krwi, przec co znacząco zmniejsza intensywność krwotoków


Kolczaste pnącze
Edit

Wygląd/Umieszczenie: rozwija się opasając ciało wokół talii, bezlistne, grube, zielone łodygi, podczas walki wyrastają z nich ostre jak brzytwa grube kolce, róśnie w gęstych lasach o gorącym klimacie
Działanie: w bardzo małym stopniu chroni przed atakami dystansowymi i magicznymi, w dużym stopniu chroni przed bezpośrednimi atakami fizycznymi, dodatkowo przy każdym otrzymanym bezpośrednio fizycznym ciosie chroni posiadacza atakując wroga słabym atakiem z efektem krwawienia . Pnącza są słabe przeciwko atakom z efektem ogniowym.


()
Edit

Wygląd/Umieszczenie: roślina niska, lecz rozłożysta, zielonkawo-żółta, słabo ulistniona, posiada niewielkie, niewyróżniające się kwiaty, wydziela bardzo silny zapach, dlatego w pobliżu można znaleźć wiele owadów
Działanie: uaktywnia się przy otrzymywaniu intensywnych obrażeń, wydziela wtedy substancję silnie wzmacniającą wytrzymałość, odporność na obrażenia fizyczne oraz skraca czas działania efektów kontroli działań (spowolnienia, ogłuszenia, wytrącenia) na 3/4/5/6/7 sekund/y.


Skalne ziele
Edit

Wygląd/Umieszczenie: łodyga i liście w kolorze szarym, rośnie na skałach w terenach wyżynnych i górach
Działanie: tworzy na ciele skalną powłokę zwiększającą obronę, która niszczy się wraz z otrzymywaniem obrażeń i regeneruje się potem przez długi okres czasu. Powłoka bardzo dobrze przeciwdziała atakom z efektem ogniowym.


()
Edit

Wygląd/Umieszczenie: krótka, zielona łodyga z małymi, lekko wydłużanymi rozłożystymi liśćmi i mocno wypukłym unerwieniem liścia, pospolicie uprawiana przez
Działanie: znacząco obniża skuteczność działania trucizn i przyśpiesza wytwarzanie trucizn i toksyn w ciele posiadacza.


()
Edit

Wygląd/Umieszczenie: niski, krótka niebieska łodyga, małe, okrągłe niebieskawe liście pokryte szronem, rośnie w niskich temperaturach, w terenach zarówno górskich, jak i nizinnych
Działanie: obniża skuteczność działania ataków wodnych i lodowych, po otrzymaniu obrażen tego typu na kilka sekund zwiększa siłę ataków wodnych i lodowych posiadacza


()
Edit

Wygląd/Umieszczenie: wysoka, lecz nierozłożysta roślina, zielona łodyga zakończona dużym, niebieskim kwiatem, podłużne, cienkie liście wyrastają z dolnej części łodygi
Działanie: po użyciu usuwa wszystkie efekty kontroli z posiadacza (ogłuszenie, spowolnienie, oślepienie), długi czas odnowienia umiejętności.


()
Edit

Wygląd/Umieszczenie: bardzo rzadka roślina, rośnie na terenach, gdzie często występują burze, w lasach i czasami skalnych zakamarkach, łodyga i długie, podłużne liście koloru niebieskiego, niewielkich rozmiarów
Działanie: z każdym otrzymanym atakiem z efektem elektrycznym kumuluje w sobie ładunek zależny od siły ataku, gdy osiągnie limit pozwala na użycie umiejętności, która wyzwala wokół posiadacza potężną falę ładunku elektrycznego atakującą wrogów.


()
Edit

Wygląd/Umieszczenie: rośnie w lasach, bardzo trudna do zauważenia, ponieważ przystosowana jest do dobrego kamuflażu, cała w kolorze ziemnozielonym, nie kwitnie
Działanie: w 2 sekundy po aktywacji czyni posiadacza niewidzialnego na 15/20/25/30 sekund, każde działanie takie jak ruch, atak czy użycie umiejętności anuluje ten efekt; roślina ma długi czas odnowienia.


()
Edit

Wygląd/Umieszczenie: niebieskawo-zielona, nieduża roślina o malutkich, gęsto rozmieszczonych liściach na całej łodydze, wokół rośliny można dojrzeć delikatną niebieską poświatę
Działanie: poza walką po 30 sekundach tworzy barierę, która blokuje następny atak wroga


Rośliny ofensywneEdit

 • Białokorzeń Pendelu – występuje na nizinach; brązowa łodyga z białym korzeniem i kwiatem. Efekt – sprowadza dzikie pędy zadające obrażenia.
 • Tijos nadzwyczajny – występuje tylko na wyspie (nw, jakie i ile mamy wysp); niewielka roślina mająca zawsze 12 kolcy, oraz mały zielono-brązowy kwiat. Efekt – wszczepia się w ciało (plecy, kark) sprawiając, że podczas walki na bliskim dystansie zadaje obrażenia.
 • Nardokar - występuje tylko na wyspie (nw, jakie i ile mamy wysp), rośnie tylko przy wielkich drzewach - liściastych; przypomina mak, jednak jego łodyga jest znacznie dłuższa. Efekt – wzmacnia pierwszy cios na bliskim dystansie.
 •  Katonolos – występuje w głębokich jeziorach; krótka łodyga i potężne korzenie, barwa – żółta. Efekt – zwiększa prędkość ataku w walce mieczem.
 • Świeżodzrzew zwyczajny - do znalezienia tylko pod młodymi i małymi drzewami, postać podobna do mchu, ale barwa brązowo-pomarańczowa. Efekt - idealnie kamufluje postać w lesie.
 • Nacis zwyczajny - do znalezienia na terenach podmokłych (blisko rzek, bagna itd.). Duża roślina mająca niewielkie kwiaty w odcieniu czerwieni. Efekt - ułatwia ładowanie kusz.
 • Nacis górski - do znalezienia w górach. Duża roślina mająca niewielkie kwiaty w odcieniu błękitu. Efekt - ułatwia ładowanie łuków.
 • Kronodrzew - nie występujący na dzikich terenach - możliwość kupienia/(lub wyhodowania) tylko od 4 mistrzów ogrodnictwa na świecie. Efekt - opętanie jednej z rąk przeciwnika (roślina przyjmuje na sb ok.4 ciosy później puszcza). Przypomina różę, jednak rozrasta się na dwie części - z kolcami oraz z liśćmi.
 • Likels morski - występuje tylko w pobliżu morza. Przypomina paproć. Efekt - można go używać tylko w pobliżu wody, zwabia morskie potwory na przeciwnika, tj. spowalnia ruchy, oraz ogranicza widoczność.
 • Dabrasis łąkowy – można znaleźć go tylko na łąkach; Efekt – stosowany jako pociski, wywołuje uciszenie przeciwnika; jasnozielony z fioletowymi liśćmi.
 • Dabrasis błotny – występuje na bagnach; Efekt -  wylewa się z ziemi powodując przerażenie (strach); Ciemnozielony z 7 niewielkimi kwiatami o kolorze żółtym.
 • Enrefin – Występuje samotnie na wyżynach; Efekt – stosuje się go jako „bombę” – podpalenie; Jasnoczerwona bylina tzw „Czerwona Trawa”.
 • Jasnokrzew iglasty – można znaleźć go w wiecznie zielonych lasach; Efekt -  w wysokiej temperaturze jego pyłki mieszają się z wilgotnymi masami powietrza i tworzy mieszaninę wybuchową. Mieszanina ta potocznie nazywa się „ Huragannik”; Niski krzew z niebeiskimi szyszkami.
 • Pomarańczowy Fiwernit – występuje na terenie depresji; Efekt – skóra przeciwnika nabiera pomarańczowy kolor, co oznacza, że dana część ciała przeciwnika traci dopływ krwi.; Seledynowe ziele z kilkoma jaskrawymi, żółtymi kwiatami w kształcie dzwonów.